O nas

Firma MG Angling International powstała jako jednoosobowe przedsięwzięcie Maćka Goreckiego

Maciek wychowa się w Polsce i tu stawiał swoje pierwsze muszkarskie kroki. Po przeprowadzce do Nowego Jorku, właśnie w Stanach rozwijał swoje muszkarskie zainteresowania równocześnie wymieniając poglądy i doświadczenia z muszkarzami w USA i w Polsce. Taka pozycja i niejako równoległy byt w dwóch muszkarskich światach, w naturalny sposób skłoniły go do głębszego zainteresowania i powiązania tych dwóch rynków. Stojąc okrakiem nad oceanem, zamiast rozdwojenia jaźni, wybrałem próbę zespojenia wartości i stworzenie nowej, nie tylko rynkowej jakości. Maciek mieszka obecnie w stanie Oregon i w wolnych chwilach gania po rzakch z dwu lub jednorecznymi kijami w ręku.

Zatem celem MGA jest muszkarskie zbliżenie Europy Centralnej ze Stanami Zjednoczonymi, zarówno w sferze materialnej, jak estetycznej oraz intelektualnej. Stąd jednym z pierwszych projektów MGA była próba pobudzenia rynku czytelniczego w Polsce poprzez sprowadzanie do Polski muszkarskiej prasy i literatury.

MGA wyczulone jest na kwestie ekologiczne i dlatego aktywnie wspiera swoje lokalne nonprofitowe organizacje ochrony przyrody i chętnie wspomoże podobne działania w Centralnej Europie. MGA jest przekonane, że przyszłość muszkarstwa w Polsce i na świecie zależy od wychowania nowych pokoleń muszkarzy o najwyższym standardzie etycznym i  szerokiej wiedzy ekologicznej. MGA wspiera i zamierza wspierać takie inicjatywy.

W sferze handlowej, MGA zajmuje się dystrybucja sprzętu muszkarskiego do Europy Centralnej. MGA wprowadziło oficjalnie na rynek polski produkty renomowanych amerykańskich firm, o których do tej pory przeciętny polski muszkarz mógł tylko marzyć lub sprowadzić je do Polski nieoficjalnymi kanałami - R.L. Winston, Renzetti,Korkers, Ross Reels, Dr. Slick…lista jest długa...

Sprzęt oferowany przez MGA przechodzi długi okres testowania zanim dana marka i produkty trafia na polski rynek. MGA nie jest zainteresowane handlem -często dochodowymi- bublami.

Zapraszamy!

U podstaw filozofii marketingowej stoją następujące założenia:

1. MGA nie sprzedaje i nie handluje sprzętem, którego nie zna i nie aprobuje w prywatnym użytku. MGA nie jest zainteresowane nawet najintratniejszym handlem bublami.

2. MGA działa w warunkach globalnej konkurencji rynkowej i stara się zaoferować polskiemu klientowi takie ceny, by końcowa cena produktu dla muszkarza w sklepie nie odbiegała znacznie od cen światowych. MGA robi wszystko, aby taka możliwość zaistniała, chociaż nie ma, oczywiście, wpływu na politykę celną i VAT krajów Unii Europejskiej. Pamiętaj, że kupując produkty MGA w Polsce, a nie w internecie, dajesz pracę polskim handlowcom i przyczyniasz się do rozwoju, a nie zastoju, lokalnego rynku muszkarskiego.

3. Produkty sprowadzane do Polski przez MGA muszą być objęte tą samą, lub lepszą, gwarancja i serwisem, co te same produkty na rynku amerykańskim.

Trzecim, najnowszym aspektem działalności MGA jest specjalistyczny, muszkarski serwis turystyczny i fizyczna wymiana muszkarzy polskich, czeskich, słowackich z Amerykańskimi. MGA promuje i organizuje wyprawy C&F pomiędzy tymi krajami w myśl starej maksymy "podróże kształcą". Podróże z muchówką i MGA nie tylko kształcą, ale dostarczają niecodziennych i niezapomnianych wrażeń i przekształcają się często w wieloletnie przyjaźnie i kontakty. Podróże pozwalają także przekonać się naocznie, jak można dbać o łowiska i jak cennym dla nas i przyszłych pokoleń jest zdrowy ekosystem.

Na tej stronie staramy się przedstawić opis naszej oferty. Strona, wraz ze zwiększająca się ilością produktów, będzie uaktualniana i rozbudowywana . Zamierzamy prezentować wysoka jakość merytoryczną i umożliwić polskiemu klientowi przybliżenie często drogiego i trudno dostępnego sprzętu, pozwalając sobie jednak niekiedy na ukazywanie naszych prywatnych preferencji.

Poza częścią handlową, chcielibyśmy również zaprosić do odwiedzenia galerii "Coś dla oka", gdzie zamierzamy prezentować fotografie much. W naszym serwisie znajdą się także artykuły, tłumaczenia z literatury anglojęzycznej itp. Nie samym chlebem człowiek żyje, stąd mamy nadzieję, że w "Cos dla oka" znajdą dla siebie coś także osoby niezainteresowane sprzętem i zorganizowaną turystyką.

Radosnego połamania!

Maciek Gorecki
MG Angling International

Wszystkich dealerów zapraszamy do współpracy, a po szczegółowe informacje prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Preferowanym sposobem płatności są karty kredytowe Visa lub MasterCard.

Polub nas